O mně

Míša HORKÁ

... je brněnskou rodačkou žijící v Praze.
Pochází z divadelní rodiny brněnských herců a zpěváků a jak už
tedy její původ napovídá, sama se k divadlu dostala velmi brzy. V patnácti letech začala svou vlastní uměleckou cestu. A to nejen
nástupem studia na Státní konzervatoř, ale hned vzápětí si v divadle Kalich vybojovala hlavní ženskou roli Mii v muzikálu Galileo a v těchto liniích i v dalších letech pokračovala. A to nejen v divadle Kalich, ale i na prknech divadla Broadway, Městského divadlo Brno, Slovenského Národního divadla, divadla Kolowrat, Semafor, Národního divadla moravskoslezkého aj.

Jen pro příklad zmíníme muzikály Galileo (r. Mia), Tajemství (r. Anežka), Probuzení jara (r. Elsa), Kvítek z horroru (r. Crystal), Papežka (r. Marioza), Everest (r. "ONA"), RENT (r. Mimi Marquez -2007 SK tour a 2014/15 Praha), Into the Woods (r. The Witch), Mata Hari (r. Mata Hari), Děti Ráje Brno (r. Dospělá Eva a r. Kájina), Ray Bradbury´s 2116 (r. Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan), Rebecca (r. paní Danversová) a další. Za divadelní sezónu 2015/2016 si vysloužila širší nominaci na cenu Thálie za mimořádný ženský herecký výkon v představení Ray Bradbury´s 2116 za dvojroli Mrs.Wycherly / Clarisse McClallan.

Patří k čím dál více obsazovaným divadelním herečkám a zpěvačkám u nás, ale například ani TV či film ji nejsou cizí. Divákům se výrazněji zapsala patrně seriálem Ošklivka Katka (r. Marcela Konečná) či Rodinná pouta (r.Tereza) a k vidění je i v menších filmových rolích zahraničních produkcí.


Do budoucna se snad můžeme těšit i na její vlastní hudební tvorbu / cestu, která je již delší dobu v přípravách.


Sama říká, že svoji profesi dělá opravdu s láskou. .